Lenovo Legion Pro 5-16 Ryzen 9-8945HX/32GB/1TB/Win11 RTX5060 240Hz
SKU:
4114435757
MPN:
83LT0021PB | 6dLO
€1885.32
1 tilattavissa
1 tilattavissa
-
Kui soovin ise tellimusele ise järgi tulla siis:
Tarne meie esindusse 5-7tp
-
Kui soovin tellimuse kulleriga kätte saada siis:
Tarne soovitud aadressile 5-7tp
-
Kui soovin tellimuse kätte saada pakiautomaadist siis:
Tarne pakiauotomaati 5-7tp
Specification
Processor
| Valmistaja | Lenovo |
|---|---|
| Käyttötarkoitus | For gaming , Graphic design , Nvidia RTX STUDIO , Yleiskäyttö |
| Prosessorin valmistaja | AMD |
| Prosessorisarja | AMD Ryzen™ 9 |
| Prosessorin nimi | AMD Ryzen™ 9 8945HX |
| Prosessori | AMD Ryzen™ 9 8945HX (16 cores, 32 wątki, 2.50–5.40 GHz, 64 MB cache) |
| Keskusmuisti | 32 GB |
| Muistipaikkojen määrä (yhteensä / vapaa) | 2/0 |
| M.2 PCIe SSD | 1000 GB |
| Drive Options | Possibility to install an M.2 drive |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön tyyppi | MatteLEDIPS |
| Näytön koko | 16" |
| Näytön resoluutio | 2560 x 1600 |
| Näytön virkistystaajuus | 240 Hz |
| Näytön kirkkaus | 500 cd/m² |
| Näytönohjaimen valmistaja | AMD , NVIDIA |
| Näytönohjaimen enimmäisteho (TGP) | 115 W |
| Näytönohjaimen muisti | 8 GB GDDR7 |
| Ääni | Sisäänrakennetut stereokaiuttimetKaksi sisäänrakennettua mikrofonia |
| Webkamera | Full HD |
| Yhteydet | Bluetooth 5.2 moduleLAN 1GbpsWiFi 6 |
| Liitännät | DC-inHDMI 2.1 – 1 kpl.Headphone output/microphone input – 1 pc.RJ-45USB 3.2 Gen. 1 – 2 kpl.USB Type-CUSB 3.2 Gen. 2 |
| Akun tyyppi | Litiumioni |
| Akun kapasiteetti | 80 Wh |
| Väri | Black |
| Sormenjälkilukija | Ei |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Näppäimistön taustavalon väri | Multicolored |
| Turvallisuus | Built-in camera switch , TPM encryption |
| Asia ja rakentaminen | Aluminum matrix cover |
| Käyttöjärjestelmä | Microsoft Windows 11 Home |
| Mukana tuleva ohjelmisto | Palautusosio |
| Virtalähde | 245 WPlug: Lenovo Slim Tip |
| Lisätiedot | DLSS 4 technologyPaneeli 100 % DCI-P3-väriavaruudellaMonikosketusIntuitiivinen kosketuslevyNVIDIA G-SyncErillinen numeronäppäimistöHDR 400 |
| Korkeus | 26 mm |
| Leveys | 364 mm |
| Syvyys | 268 mm |
| Paino | 2,40 kg |
| Mukana tulevat tarvikkeet | Laturi |
| Näppäimistön asettelu | QWERTY |
| Näytönohjain | NVIDIA GeForce RTX 5060 , AMD Radeon™ 610M |
